Classic Car LED MCC Dashboard Warning Switch Bulb - Green 12VBA720GRN
BA7S 281 MCC LED DASHBOARD WARNING SWITCH BULB -  GREEN  12VBA720GRN
These LEDS for your Dash have a Green Glow.
Sold as a Single Unit. If you require Extra please specify when you order.
Struggling to see your warning lights or are your switches too dull?
12V BA7S / GLB281 / C15787 bulbs SMD LEDs.
So great for indicator and turn signal warning lights.
Also suitable for many Smiths Clocks.
LED length 20mm.
Head size 6.5mm.
7mm bayonet. 24 Lumen output.