Classic Car LED MCC Dashboard Warning Switch Bulb - Bright White - 12VBA720WHN
BA7S 281 MCC LED DASHBOARD WARNING SWITCH BULB - 12VBA720WHN
These LEDS are Bright White.
Sold as a Single Item. If you require more please specify when you order.
Struggling to see your warning lights or are your switches too dull?
12V BA7S / GLB281 / C15787 bulbs SMD LEDs.
They will work with vehicles fitted with 12v batteries.
Negative Earth or Positive Earth, they are not polarity sensitive.
So great for indicator and turn signal warning lights.
The price is for a single LED.
Also suitable for many Smiths Clocks.
LED length 20mm.
Head size 6.5mm.
7mm bayonet.